Hakkımızda

 

Agrilia Zeytinyağı, 1996 yılından beri üretici olarak içinde bulunduğu zeytinyağı sektöründeki birikimlerini, 2006 yılında markalaşma çalışmalarına yönlendirmiş ve İzmir Kemalpaşa’da Zeytinyağı Dolum Tesisi’ni faaliyete geçirmiştir. Türk Zeytinyağı’nın ve sektörümüzün geleceğine olan inancımız, öngörülerimizi oluşturmamızda bizlere kılavuzluk etmektedir. Türk Zeytinyağı’nın gelecek on yıllarda dünya piyasasında adından daha fazla söz ettirmesi ve hak ettiği payı alabilmesi için her birimize düşen görev ve sorumluluklar vardır. Şirketimiz bunun bilinci ile çalışmalarına yön vermektedir.

 

Dünyada zeytin ve zeytinyağı üretimi için Anadolu yarımadasından daha uygun bir yer bulmak çok zordur. Zeytinin anavatanı olan bu topraklar binlerce yıldır bizlere dünyanın en kaliteli ürünlerini sunmaktadır. En lezzetli zeytinyağları, en eski zamandan beri bu coğrafyada üretilir. 
 
Türkiye, bulunduğu coğrafi konum ve sahip olduğu Akdeniz iklimi özellikleriyle İspanya, İtalya, Yunanistan ve Tunus gibi diğer Akdeniz ülkeleriyle birlikte dünyanın önde gelen zeytin ve zeytinyağı üreticilerindendir. 
 
Bu coğrafyada bizlere düşen önemli görevlerden biri de, dünyanın en güzel zeytinyağını üretmek ve dünya piyasasına sunmaktır. Bizler bunun bilinci ile bu muhteşem coğrafyada ‘Dünyanın En Güzel Zeytinyağı’nı üretme çabası içindeyiz. 
 
’En iyi zeytinyağı nasıl elde edilir?’ sorusuna verilebilecek en güzel yanıt; toplama ve sıkma işleminin olabildiğince hızlı yapılması ile elde edilir. Zeytinyağında kaliteyi üretim zinciri belirlemektedir. Zeytin, hasattan sonra mümkün olan en kısa süre içerisinde işlenmelidir. Şirketimiz günlük 150 ton zeytin işleme kapasitesine sahiptir. Bu da sizlere sunduğumuz zeytinyağımızın kalitesini doğrudan etkilemektedir. 
 
Üretim sürecimiz kaliteli ürünü hedeflerken aynı zamanda ‘çevreye saygı’ ilkesini de içermektedir. Tesislerimizde zeytinyağı ‘Ekolojik Sistem’ tekniği ile üretilmektedir. Bu sistemde çevreye zararlı karasu atığı oluşmamakta ve sıkım aşamasında yağ ile su teması olmadığı için daha kaliteli bir yağ elde edilmektedir. 
 
Sağlıklı yaşamın kaynağı ve Anadolu Kültürü’nün ayrılmaz parçası zeytinyağını sizlere en doğal ve saf hali ile sunmanın gururu ve keyfini yaşıyoruz. Bu güzelliği ve kültürü hep beraber yaşamak ve diğer kuşaklara aktarmak dileğiyle…
Agrilia Zeytinyağları © 2019